top of page

Základy empatické komunikace

5. 10. 2023

Praha

MUDr. Barbora Mechúrová

Akreditace ČLK v řešení

790 Kč

Lesson-pana.png

Anotace kurzu

Základy empatické komunikace

Pacienti, kteří přicházejí do našich ambulancí a nemocnic, mnohdy neočekávají pouze odborné zhodnocení svého zdravotního stavu, ale též pochopení, laskavost a soucit. Tato očekávání kladnou na nás, zdravotníky, a na naši úroveň komunikačních dovednosti vysoké nároky. Ačkoli si přejeme pacientům nabízet lidský a empatický přístup, mnohdy postrádáme dovednosti, kterými bychom svůj pozitivní záměr vyjádřili.

 

Cílem vzdělávacího kurzu Základy empatické komunikace je seznámit účastníky s jednoduchými technikami pro vyjadřování empatie a porozumění. Zdravotníci se seznámí s komunikačním protokolem PEARLS (partnership - empathy - acknowledgement - respect - legitimation - support), budou mít možnost rozvíjet svou dovednost aktivního naslouchání a osvojí si konkrétní komunikační nástroje pro empatické reagování a budování partnerského vztahu během pohovorů s pacienty. Mnohé techniky, které si účastníci osvojí, lze aplikovat též v široké škále každodenních situací mimo profesní prostředí.

 

Vzdělávací kurz je určen všem zdravotnickým profesím. 

 

Co účastí na vzdělávacím kurzu získáte?

  1. Osvojíte si jednoduché techniky pro empatickou komunikaci využitelné v každodenní medicínské praxi.

  2. Získáte možnost si nově nabyté techniky vyzkoušet v bezpečném prostředí a prostřednictvím simulovaných situacích je ihned prakticky aplikujete.

  3. Seznámíte se s podobně naladěnými zdravotníky, budete mít příležitost sdílet své zkušenosti a prostřednictvím vedených diskuzí se vzájemně obohatit a inspirovat.

O lektorce

MUDr. Barbora Mechúrová

Mám důvěru v sílu lidskosti, vzájemnou laskavost a unikátní potenciál každého člověka. Těší mne, když mohu druhé doprovázet na jejich cestě, a pozorovat, kým se na této cestě stávají. Vždy jsem si přála zažívat pocit naplnění ve svém profesním i soukromém životě. Z tohoto důvodu si tvořím příležitosti, které mi přinášejí radost, umožňují rozvíjet mé silné stránky a přinášejí užitek komunitě lidí, jíž jsem součástí.

 

Jsem absolventkou 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. V rámci své specializace jsem se rozhodla věnovat oboru psychiatrie pro její blízkost k hlubokým lidským příběhům. Péče o duševní zdraví, psychosomatická medicína, psychoterapeutický přístup a celostní pojetí člověka a jeho zdraví jsou témata, které mě vždy oslovovala. V současné době proto pracuji jako lékařka v Psychiatrické nemocnici Bohnice a zároveň vyučuji budoucí lékaře na Klinice psychiatrie a lékařské psychologie 3. lékařské fakulty UK. Jsem frekventantkou výcviku v Gestalt psychoterapii a od září 2022 rovněž postgraduální studentkou v oboru Lékařská psychologie a psychopatologie na 1. lékařské fakultě UK.

 

Ve svém volném čase chodívám na dlouhé procházky městem, cvičím jógu a tančím. Mám velkou vášeň pro latinskoamerickou kulturu, užívám si cestování o samotě a chůzi po horách. Odpočívám s knihou, šálkem horkého čaje s mlékem a ve chvílích inspirace se věnuji tvůrčímu psaní pro svůj blog O věcech mezi tělem a duší (sledovat můžete i na Facebook) . 

profil.png

Datum a místo konání

5. 10. 2023 od 15:00 do 19:00

Klimentská 1443/50, Praha 1

Workshopová místnost se nachází v blízkosti stanice metra C - Florenc (2 minuty jízdy od Hlavního nádraží), případně v blízkosti tramvajových zastávek Florenc, Bílá Labuť či Těšnov.

Registrace

Registrace na kurz

Kliknutím na tlačítko níže budete přesměrováni na registrační formulář na tento kurz. Vaše účast bude potvrzena ihned po uhrazení účastnického poplatku na základě vystavené faktury.

Účastnický poplatek zahrnuje také občerstvení během kurzu (coffee break - drobné občerstvení, voda, káva, čaj...)

Akreditace ČLK je aktuálně v řešení. Věříme, že proces akreditace bude brzy dokončen, nejsme schopni však v tuto chvíli akreditaci garantovat 😞 Děkujeme za pochopení.

Forms-pana.png

Účastnický poplatek 790 Kč

bottom of page