top of page

Komunikace
s neklidným pacientem

26. 10. 2023

Praha

MUDr. Barbora Mechúrová

Akreditace ČLK v řešení

790 Kč

Lesson-pana.png

Anotace kurzu

Komunikace s neklidným pacientem

Během poskytování zdravotní péče se nezřídka setkáváme s pacienty, kteří jsou rozčílení, neklidní či verbálně agresivní. Tyto situace kladou vysoké nároky na zdravotnický personál a jejich schopnost zvládat mnohdy vypjaté a vyhrocené situace. Pro zvládnutí těchto situací potřebují mít zdravotníci dovednost pacienta vhodnými slovy uklidnit, navázat s ním vzájemný kontakt a vytvořit prostor pro další spolupráci.

 

Cílem vzdělávacího kurzu Komunikace s neklidným pacientem je seznámit účastníky s komunikačními technikami pro zklidnění rozčíleného či neklidného pacienta. Účastníci si osvojí základy verbální deeskalace a během simulovaných situací si vyzkouší její praktický nácvik a aplikaci. Během kurzu se dále seznámí s nejčastějšími situacemi, při nichž dochází k eskalaci napětí a rozvoji akutního neklidu, a porozumí, jakým způsobem lze takovým situacím aktivně předcházet.

 

Vzdělávací kurz je určen všem zdravotnickým profesím. 

 

Co účastí na vzdělávacím kurzu získáte?

  1. Naučíte se rozpoznávat potenciálně konfliktní situace a jakým způsobem jim lze aktivně předcházet.

  2. Osvojíte si jednoduché techniky pro verbální zklidnění pacienta, které lze využít v široké škále situací z každodenní medicínské praxe.

  3. Získáte možnost si nově nabyté techniky vyzkoušet v bezpečném prostředí a prostřednictvím simulovaných situacích je ihned prakticky aplikujete.

  4. Seznámíte se s podobně naladěnými zdravotníky, budete mít příležitost sdílet své zkušenosti a prostřednictvím vedených diskuzí se vzájemně obohatit a inspirovat.

O lektorce

MUDr. Barbora Mechúrová

Mám důvěru v sílu lidskosti, vzájemnou laskavost a unikátní potenciál každého člověka. Těší mne, když mohu druhé doprovázet na jejich cestě, a pozorovat, kým se na této cestě stávají. Vždy jsem si přála zažívat pocit naplnění ve svém profesním i soukromém životě. Z tohoto důvodu si tvořím příležitosti, které mi přinášejí radost, umožňují rozvíjet mé silné stránky a přinášejí užitek komunitě lidí, jíž jsem součástí.

 

Jsem absolventkou 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. V rámci své specializace jsem se rozhodla věnovat oboru psychiatrie pro její blízkost k hlubokým lidským příběhům. Péče o duševní zdraví, psychosomatická medicína, psychoterapeutický přístup a celostní pojetí člověka a jeho zdraví jsou témata, které mě vždy oslovovala. V současné době proto pracuji jako lékařka v Psychiatrické nemocnici Bohnice a zároveň vyučuji budoucí lékaře na Klinice psychiatrie a lékařské psychologie 3. lékařské fakulty UK. Jsem frekventantkou výcviku v Gestalt psychoterapii a od září 2022 rovněž postgraduální studentkou v oboru Lékařská psychologie a psychopatologie na 1. lékařské fakultě UK.

 

Ve svém volném čase chodívám na dlouhé procházky městem, cvičím jógu a tančím. Mám velkou vášeň pro latinskoamerickou kulturu, užívám si cestování o samotě a chůzi po horách. Odpočívám s knihou, šálkem horkého čaje s mlékem a ve chvílích inspirace se věnuji tvůrčímu psaní pro svůj blog O věcech mezi tělem a duší (sledovat můžete i na Facebook) . 

profil.png

Datum a místo konání

26. 10. 2023 od 15:30 do 19:30

Klimentská 1443/50, Praha 1

Workshopová místnost se nachází v blízkosti stanice metra C - Florenc (2 minuty jízdy od Hlavního nádraží), případně v blízkosti tramvajových zastávek Florenc, Bílá Labuť či Těšnov.

Registrace

Registrace na kurz

Kliknutím na tlačítko níže budete přesměrováni na registrační formulář na tento kurz. Vaše účast bude potvrzena ihned po uhrazení účastnického poplatku na základě vystavené faktury.

Účastnický poplatek zahrnuje také občerstvení během kurzu (coffee break - drobné občerstvení, voda, káva, čaj...)

Akreditace ČLK je aktuálně v řešení. Věříme, že proces akreditace bude brzy dokončen, nejsme schopni však v tuto chvíli akreditaci garantovat 😞 Děkujeme za pochopení.

Forms-pana.png

Účastnický poplatek 790 Kč

bottom of page